Kodėl atlikėjui verta užsiregistruoti Shazam?

Kodėl atlikėjui verta užsiregistruoti Shazam?

Shazam aplikaciją kiekvieną dieną naudoja 20 milijonų aktyvių vartotojų ir vienas bilijonas žmonių visame pasaulyje turi jį savo mobiliajame telefone. Tai tik viena priežastis, kodėl atlikėjui/-jai ar grupei vertėtų turėti profilį jame.

Shazam yra vieta, kur pasaulis atranda muziką ir kur atlikėjai ar grupės gali bendrauti su gerbėjais bei kurti ilgalaikius santykius. Kai savo veiklą pradėjo startuolis su nauja technologija 2002 metais jis nebuvo toks kokį jį naudojame dabar. Shazam trumpasis numeris buvo – 2580, kurį surinkus dar neišmaniajame telefone kompiuteris išklausydavo 30 sekundžių įrašo, baigdavo pokalbį automatiškai ir atsiųsdavo SMS žinutę su atlikėjo vardu bei dainos pavadinimu. 2008 Shazam aplikacija atsirado Apple Store ir Android platformoje, o 2018 metais Apple jį nusipirko už 400 milijonų.

Kodėl atlikėjui verta užsiregistruoti Shazam? Muzikos įrašų leidimas

Pranešimuose skelbiama, kad daugiausiai aplikacija naudojasi 16-44 metų amžiaus žmonės, kuriems muzikos klausymas yra neatsiejama dienos dalis. Jie – melomanai apginkluoti įrankiu gebančiu per kelias sekundes atrasti jums patinkančią dainą bei atlikėją ir mygtuko paspaudimu pridėti į savo grojaraštį. Vienareikšmiškai tai jūsų auditorija. Tačiau manome svarbiausia ne klausytojo portretas, o lokacija. 

Kodėl atlikėjui verta užsiregistruoti Shazam? Muzikos įrašų leidimas

Kadangi Shazam naudotojas jūsų dainą išgirdo viešoje erdvėje, grojant DJ ar radijo eteryje remiantis pateiktais duomenimis galite daryti įžvalgas kuriose šalyse ir miestuose atlikėjo/-jos ar grupės dainų klausoma labiausiai ir nukreipti savo veiklos strategiją į jas. Tai ne “Like”, tai tikras unikalus gerbėjas, kuris jūs išgirdo, pajuto ir skyrė laiko jūsų paieškai.

Shazam pateikia 14-os dienų ataskaitą. Kiek kartų jūsų daina buvo ieškota platformoje pagal šalį, miestą, datą, savaitės dieną ir net laiką.

 

Kodėl atlikėjui verta užsiregistruoti Shazam? Muzikos įrašų leidimas

Atlikėjo profilis Shazam

Norint pradėti valdyti savo profilį jums reikės būti patvirtintiniems Shazam (angl. verified). Jeigu neturi 1000 sekėjų socialiuose tinkluose, internetinio tinklalapio ar oficialiai išleistų dainų tai gali užtrukti ilgiau negu mėnesį.

Gavus patvirtinimą ir prisijungimus jūs galėsite valdyti savo profilį, keisti nuotrauką, viršelį (angl. cover), susieti savo oficialų „”YouTube“ vaizdo kanalą, ar stebėti statistiką, rašyti naujienas gerbėjams.

Žinutėje gali naudoti iki 200 ženklų ir papildomai gali dalintis savo ar atrasta Shazam muzika, įkelti Youtube nuorodą ar nuotrauką. Palengvina ir tai, kad pranešimo skelbimo laiką gali planuoti kalendoriuje (angl. Schedule).

Kodėl atlikėjui verta užsiregistruoti Shazam?